„Az első és legfontosabb, hogy téli abroncs és hólánc, illetve gépjármű-felelősségbiztosítás nélkül ne induljunk útnak. Flottaautó esetében legyen nálunk a tulajdonos által kiállított igazolás is, amely nevesíti a vezetőt és azt, hogy a gépjárművet külföldön is használhatja. Az EU-n kívüli országokba történő utazáshoz közjegyző által hitelesített, a gépjármű tulajdonosa által kiállított meghatalmazás is szükséges” – tanácsolja Pesti Tímea, a LeasePlan Hungária Zrt. kereskedelmi igazgatója.
Svájcban nem ismernek kompromisszumot, ha a téli gumiról van szó. Aki a nem megfelelő gumik miatt akadályozza a közlekedést, bírságra számíthat, aki pedig emiatt okoz balesetet, akár őrizetbe is vehetik. A táblákra mindig figyeljünk, ugyanis a hólánc használatára vonatkozólag azok adnak útmutatást. Ausztriában a hófedte, jeges utakon november 1-je és április 15-e között előírás a hólánc és a téli gumik használata, a gumik állapotát pedig már a határnál ellenőrizhetik. Szlovákiában csak összefüggő hótakaró vagy jegesedés esetén szükséges, Szlovéniában viszont kötelező november 15-től március 15-ig a téli gumi használata, illetve a hóláncot is fel kell tenni 5 centiméternél nagyobb hó esetén. Németországban nem kötelező a téli abroncsok használata, de a hóval borított jeges utakra előírják, így a téli gumik hiánya rendőri ellenőrzéskor magas bírságot von maga után. Franciaországban a téli abroncs a hegyi utakon és télies időjárási körülmények között kötelező, és ahol a táblák mutatják, ott a hólánc is kötelező tartozék. Az olasz utakon szintén az időjárás határozza meg, hogy szükséges-e a téli gumi, azonban a sípályákhoz vezető hegyi szakaszokon többnyire előírás, ahogy a hólánc megléte is. A téli szünetben és az ünnepek alatt is vigyázzunk magunkra és családunkra, ne kockáztassunk. Saját biztonságunk érdekében novembertől mindig téli gumikkal induljunk útnak, valamint tegyük be a hóláncot is a kötelező tartozékok közé, így elkerülhetjük a kellemetlen perceket és a magas bírságokat.
A Magyarországon megkötött gépjármű-felelősségbiztosítás az Európai Unió valamennyi tagállamában, valamint Svájcban is érvényes, ennek megléte mellett az EU-n belüli utazáshoz szükség van még a biztosítást igazoló zöld kártyára, baleset esetén ugyanis ezzel igazolhatjuk a kötelező felelősség biztosítás érvényességét. Ajánlott továbbá az otthoni biztosítótársaságtól beszerezni az európai baleset-bejelentő lapot, így a külföldön bekövetkezett baleset esetén ez a szabványdokumentum megkönnyíti a helyszíni nyilatkozattételt.
Figyeljünk arra is, hogy csak megfelelő állapotú akkumulátorral vágjunk neki az útnak, így ha hosszabb ideig kell a hidegben állnunk a gépjárművel, akkor sem jelenthet problémát a motor beindítása.
A LeasePlanről: A holland anyavállalattal rendelkező LeasePlan piacvezető a hazai és a nemzetközi flotta- és gépjárműkezelési piacon. A LeasePlan leányvállalatai mind az öt földrészen, több mint 30 országban vannak jelen. A cég közel 6000 alkalmazottat foglalkoztat globálisan, összesen 1,3 millió járművet és 19,5 milliárd euró értékű lízingportfoliót kezel. A LeasePlan erőssége, hogy proaktív flottakezelőként ügyfeleiszámára világszerte testre szabott megoldásokat biztosít, miközben a gépkocsik teljes futamidejére vetített költségeit alacsony, a gépjárművezetők elégedettségét magas szinten tartja. A vállalat 1994-ben kezdte meg magyarországi működését mint gépjármű flottakezelő. Mára hazánkban 9000 autóval közel 500 ügyfelet szolgál ki. Partnerei között olyan jelentős cégek találhatók, mint például az IBM, az E.on, a Diageo és a Citibank. Az elmúlt közel 20 év során a LeasePlan Magyarországon is fenntartotta piacvezető szerepét, hiszen a hazai gépjárműpark lízing és kezelés piacának közel egyharmadát birtokolja.
További információk: Novák Gabriella (Corpus Communications) +36 20 4124337, mail@corpuscom.hu, www.leaseplan.hu